Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaDiscordDiscord Nedir? Ne İşe Yarar?

Discord Nedir? Ne İşe Yarar?

- Advertisement -

Discord Nasıl Kullanılır?

Günümüzde birçok farklı amaç için kullanılan uygulamalar bulunuyor. Sosyalleşme, insanlarla iletişim kurma veya eğlenceli vakit geçirmek amacıyla sıklıkla kullanılıyor. Bu uygulamalar arasında son dönemlerin popüler isimlerinden Discord da yer alıyor. Discord nedir sorusu bu bağlamda fazlasıyla karşımıza çıkan soru işaretlerinden biridir. Belirtmeliyiz ki Discord bir sesli iletişim uygulaması olarak bizleri karşılıyor. Aynı zamanda görüntülü konuşma ve kendi ekranınızı konuştuğunuz kişiyle paylaşma özelliklerini de taşıyor. Her bakımdan Discord üzerinde arkadaşlarınızla veya dahil olduğunuz gruplarda iletişim ağı oluşturabiliyorsunuz. Üstelik uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Hem mobil olarak hem de masa üstü bilgisayarınız üzerinden Discord hesabınıza erişim sağlamanız mümkün. Discord kullanabilmeniz için ayrıca üyelik almanız gerekiyor. Discord üyeliğinizi aldıktan sonra size verilen kullanıcı kodunu çevrenizdekilerle paylaşarak arkadaş eklemeye başlayabilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlarınızın Discord kullanıcı kodunu alarak da onları siz ekleyebilirsiniz.

Discord Nasıl Kullanılır?
Discord Nasıl Kullanılır?

Discord ile Neler Yapabilirsiniz?

Popüler iletişim uygulamalarından biri olarak Discord üzerinden neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Öncelikle Discord genel bir iletişim aplikasyonu olarak bilinse de birçok farklı maksat için de sıklıkla tercih ediliyor. Bu doğrultuda Discord ne işe yarar sorusu da merak edilenler arasında yer alıyor. Discord sayesinde çeşitli sunucu kanallarına erişim sağlayabilirsiniz. Bu kanallarda yeni kişilerle tanışabilir, online oyunlar esnasında uygulamayla bağlantı kurabilirsiniz. Özellikle de oyun severler tarafından Discord sıklıkla kullanılan iletişim uygulamalarından biri oluyor. Bunun yanı sıra Discord üzerinde görüntülü konuşma sağlayabilir, mevcut bilgisayar ekranınızı konuşmadaki kullanıcılara açabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte Discord üzerinden durum ayarı yapabilir çevrimiçi olduğunuzda arkadaşlarınıza görünebilirsiniz. Ayrıca Spotify gibi müzik uygulamalarında dinlediğiniz müzikler, oynadığınız oyunlar kullanıcı bilgilerinizin altında gösteriliyor. Bu özellik sayesinde Discord hesabınızdaki arkadaşlarınız ne yaptığınızı da görebiliyorlar. Dilerseniz bu özelliği Discord ayarlarınızdan kapatabiliyorsunuz. Genel olarak Discord fazlasıyla niteliğe v özelliğe sahip olan sesli iletişim aplikasyonlarından biridir diyebiliriz.

Discord Sunucu Kanal Nasıl Açılır?
Discord Sunucu Kanal Nasıl Açılır?

Discord Sunucu Kanal Nasıl Açılır?

Discord hakkında merak edilen başlıca konulardan biri de uygulama içerisinde nasıl sunucu kanal açıldığıdır. Daha öncesinde de belirttiğimiz üzere sunucu kanal sayesinde çeşitli iletişim gruplarına erişim sağlayabiliyorsunuz. Sunucu kanalı daha çok oyuncular tarafından iletişim sağlanabilmesi için tercih ediliyor. Bunun yanı sıra eş zamanlı belli konularda iletişim kurmak isteyenler açısından da kullanılan bir özelliktir. Peki, siz kendi sunucu kanalınızı nasıl oluşturabilirsiniz? Bunun için öncelikle Discord hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise ekranda bulunan yeni bir sunucu oluştur kısmına tıklayabilirsiniz. Buraya tıkladıktan sonra belirtilen adımları gerçekleştirdiğinizde yeni bir sunucu kanal oluşmuş oluyor. Sunucu kanalına arkadaşlarınızı alabilmeniz için sunucunun mevcut kodunu aktarmanız gerekiyor. Böylece diğer kullanıcılar da bir sunucuya katıl kısmından buraya erişim sağlayabiliyorlar. Bu sayede aynı sunucu kanal üzerinden iletişim kurmaya başlayabiliyorsunuz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments