Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaFacebookFacebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır? 2022

Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır? 2022

- Advertisement -

Facebook yorum kapatma nasıl yapılır sorusu sıklıkla soruluyor. Uygulamayı aktif bir şekilde kullanmak isteyenler, yorum kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığını, ne gibi çalışmaların devam etmesi gerektiğini merak ediyorlar. Bunun için de internet içerisindeki bilgilerden destek almaya çalışıyorlar. Facebook sürekli olarak iyileştirme ve güncellemeler yaptığı için de Facebook yorum kapatma güncel çalışmaları bulunuyor. Sizler de size sunacağımız bu bilgileri takip ederek Facebook yorumları nasıl kapatılır sorusuna net bir cevap bulabilirsiniz.

Facebook yorum kapatma işlemleri sürekli olarak takip edilen, önemsenen uygulamalardan biri. Özellikle sosyal medya uygulamaları içerisinde başarılı olmak, daha kaliteli çalışmalara imza atmak isteyenler için daha büyük bir önem arz ediyor. Birçok kişi uygulamaların daha iyi ve nitelikli bir hal alması için hesaplarındaki yorumların daha iyi bir görünüme sahip olmasını istiyor. Bunun için de Facebook yorumlarının nasıl kapatılacağını bilmek şart. Bu işlemlerden de detaylı olarak bahsetmek gerekirse, karşınıza iki farklı seçeneğin çıkacağından emin olabilirsiniz. Bunlardan biri yorumların tamamen kapatılması olarak biliniyor. Bir diğeri de bazı yorumların kaldırılması ve sansürlenmesi işlemi şeklinde ele alınıyor.

Facebook Yorum Kapatma İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Facebook yorum kapatma işlemleriyle beraber artık hesabınızda yorum yapılmaz. Bu da bazı konularda avantaj sağlarken bazı konularda da daha başarılı olmanıza yardımcı oluyor. Söz konusu seçeneklerden detaylı olarak bahsetmek gerekirse de eğer Facebook yorum kapatmak istiyorsanız, o zaman öncelikli olarak bir yerlerde gönderi paylaşmanız gerekir. Böylece gönderileriniz üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Gönderinizi, yazı, fotoğraf ve video olarak paylaşabilirsiniz. Bunun yanında gönderiyi paylaştıktan sonra, gönderinizin sağ üst köşesinde bulunan ok kısmına tıklayabilirsiniz. Aşağıya bakan oka tıkladığınızda karşınıza bir menü çıkacaktır. Bu menüye tıkladığınızda size yardımcı olacak bir listeyle karşılaşırsınız. Bu liste içerisinde de yorum yapmayı kapatma butonuna basabilirsiniz. Yorum yapmayı kapatmanızın ardından da işleminiz tamamlanmış olur. Artık gönderinizin altında yorum yapmak için bulunan yorum yaz seçeneği olmayacaktır.

Facebook Yorum Sansürleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook yorum sansürleme işlemi, yorumları tamamen kapatmaktan çok daha faydalıdır. Çünkü yorumların tümüyle engellenmesi, hesabınızın etkileşim oranını ciddi manada düşürmektedir. Hedefleriniz için sahip olmanız gereken etkileşimlerin düşmesine neden olmaktadır. Problemlerin ortadan kalkması, daha başarılı bir şekilde ilerleyebilmek için de Facebook yorum sansürleme daha fazla tercih edilmektedir.

Zaten Facebook yorum kaldırma işlemlerinin artık güncel uygulamalarda kullanılmadığı biliniyor. Hatta bu özellik sayesinde güven problemlerinin de ortadan kaldırıldığı söyleniyor. Eğer yorumları filtrelemek istiyorsanız, o zaman doğru adımları atarak ilerlemeniz de mümkündür. Bunun için örnek vermek gerekirse dilerseniz ayarlar kısmı üzerinden yorumlar seçeneğine tıklayabilirsiniz. Yorumlara tıklamanızın ardından karşınıza bazı bilgilendirmeler çıkacaktır.

Buradaki uyarıları takip ederek uygunsuz fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Uygunsuz fotoğrafları gizle sekmesi içerisinde sizi rahatsız eden yorumları ve buna benzer ifadeleri engellemiş olursunuz.  Bunların yanı sıra dilerseniz özel anahtar kelimelerden bazılarını da kullanma şansına sahip olursunuz. Verilen kutucuk içerisinde sayfanızda yer almasını istemediğiniz kelimeleri yazabilir ve buna göre daha doğru seçimler yaparak hesabınızın imajını arttırmış olursunuz.

Facebook yorum sansürleme
Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır? 2022 2

Facebook Yorum Kapatmanın Faydaları Nelerdir?

Facebook yorum kapatmanın faydaları bir hayli fazladır. Sizler yorumları kapattığınız zaman hesabınızın kalitesini ciddi manada arttırmış olursunuz. İstenmeyen ve rahatsız edici yorumlarla karşı karşıya kalmazsınız. Bu da hesabınıza giren takipçilerin, ziyaretçilerin rahatsız edici durumlarla karşı karşıya kalmamasına neden olur. Sizinle aynı sektörden olan kişilerin kötü yorumlarının bulunmaması gibi fırsatlarınız da olacaktır. Bunların yanı sıra yorum kapatma işlemi sayesinde Facebook uygulaması içerisinde net bir güvenlik ortamı oluşmaktadır. Birçok hesabın gerek bireysel gerekse kurumsal olarak problemlerden daha uzak bir şekilde var olacağı da görülmektedir.

Bazı sayfalar üzerinde, diğer kullanıcılar sürekli olarak reklam yapıyor. Yorumlar üzerinde kendi sayfalarına davet eden içeriklerde metinler hazırlıyorlar. Bunun önüne geçmek için de yorumlar sekmesi üzerinden ilerleyebilirsiniz. Yorumlarınızı olması gerektiği gibi düzenleyebiliyor olmanız, hesabınızın kalitesini arttıran önemli seçeneklerden biri olarak yorumlanmaktadır.

Daha başarılı ve sistemli bir şekilde ilerleyebilmeniz için de sizlere sunduğumuz adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Bu tarz genel bilgilendirmelerde size destek olacak en doğu adres de elbette ki sosyalatom.com olarak tanınmaktadır. Sosyal medya hizmetlerindeki uzmanlığıyla her açıdan tercih edeceğiniz adres olarak yorumlanmaktadır.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments