Çarşamba, Kasım 29, 2023
Ana SayfaFlickerFlickr Nedir, Ne İşe Yarar?

Flickr Nedir, Ne İşe Yarar?

Sosyal medya üzerinde birçok uygulama tasarlanmaya ve kullanıcıların hizmetine sunulmaya devam ediliyor. Bunlar arasında yer alan Flicker nedir sorusu da sıklıkla sorulmaya devam ediliyor. Uygulama da 2004 yılında kuruldu.

- Advertisement -

Flicker Ne İçin Kullanılır?

Ludicorp firması tarafından kurulan uygulama, Yahoo tarafından 2005 yılında satın alındı. Bunun yanı sıra kaliteli bir sosyal paylaşım platformu olarak bilinmesine ek fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılıyor. Birçok fotoğrafçı ve alanında profesyonel olan blog uzmanları tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor.


Görsellerin ve videoların kullanılması amacıyla geniş bir hizmet alanı bulunuyor. Sunduğu tüm bu özelliklerinden dolayı kullanıcı sayısı günden güne artmaya devam ediyor. İçerisinde milyonlarca içerik bulunmasından dolayı da oldukça büyük bir talep görüyor. Birçok kişi alanında farklı çalışmalara imza atmak ve güçlü bir şekilde ilerlemek için uygulamayı kullanmayı tercih ediyor. Tüm bunlarından dolayı da karşılaşabileceğiniz profesyonel sosyal medya platformları arasında yer alıyor.


Birçok kişinin merak ettiği uygulamadan ücretsiz bir şekilde de faydalanabiliyorsunuz. Hesabınızı açma sırasında veyahut fotoğraf yükleme işlemleri içerisinde de herhangi bir ücret ödeme zorunluluğunuz bulunmuyor. Ancak eğer ücretsiz bir şekilde faydalanmak yeterli değilse, dilerseniz ücretli olan hesaplardan da faydalanabilirsiniz. Bunun için de Flicker PRO hesabına geçiş yapmış olursunuz. Ancak ücretsiz hesap içerisinde de isterseniz bin tane fotoğraf yüklemeniz mümkündür. 

Flicker ne işe yarar
Flicker ne işe yarar

Flicker Nasıl Kullanılıyor?

Flicker ne işe yarar diye sorulduğunda nasıl kullanıldığı da merak ediliyor. Kayıt işlemleri sırasında zorlanmadan, kısa süre içerisinde ilerlemeniz de mümkün oluyor. Bunun yanı sıra kayıt için genel kişisel bilgilerinizi kullanmanız yeterli oluyor. Bilgileri girmenizin ardından kolay bir biçimde giriş yapabiliyorsunuz. Hesabınızı onaylamak için de size gönderilen aktivasyon kodunu kontrol etmeniz ve gerekli adımları takip etmeniz gerekiyor. Hesap doğrulamanın ardından da elbette giriş yapmanız gerekiyor.
Kullanım sırasında dilerseniz bilgilerinizi düzenlemeniz de mümkün olabiliyor. Keşfet bölümü olarak da karşınıza Explore sekmesi çıkıyor. Buradan kendi seçeneklerinizi bulmanız kolaylaşıyor. Prints sekmesini kullanarak da fotoğraflarınızı yükleyebiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı da size uygun olan boyutları ayarlayarak yazdırabilirsiniz. 

Flicker uygulaması
Flicker uygulaması

Flicker Kullanmanın Avantajları Nedir?

Flicker uygulaması bünyesinde fotoğrafları yüksek kalitede yüklemeniz mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra fotoğraf paylaşmak ve yüklemek konusunda çok daha rahat edebiliyorsunuz. Bu yüzden özellikle fotoğraflarla ilgili çalışmalarına imza atmanız kolaylaşıyor. Fotoğraflarınızı en yüksek kalite içerisinde sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu sırada da hesabınızı kullanırken bir kullanıcı sözleşmesi imzalıyorsunuz. Bu sayede hesabınız içerisinde kendi adınıza ait olan telif haklarınızı korumanız da sağlanıyor. Bunun yanı sıra kolayca fotoğraf paylaşırken etkileşimde olmanız da kolaylaşıyor. Kullanımının bir hayli kolay olmasından ötürü çok daha rahat edebilirsiniz. Flicker fırsatları sayesinde dönemin olanaklarından faydalanmanız da çok daha hızlı ve etkili hale geliyor.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

Mert
Merthttps://www.sosyalatom.com/
Merhaba ben Mert. SosyalAtom'un bilgi dolu bloguna içerikler üretiyorum.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments