Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaGoogleGoogle Sanatçı Kartı Nasıl Oluşturulur?

Google Sanatçı Kartı Nasıl Oluşturulur?

- Advertisement -

Google Sanatçı Kartı Nedir

Dünya genelinde popüler olan arama motorlarından biri olarak karşımıza Google çıkar. Google üzerinden bir ismi arattığınızda sanatçı kimlik kartı çıkabilir. Genellikle bu kart tanınmış kişiler için oluşturulmuş kartlardır. Daha az tanınmış kişiler için farklı sonuçlar veya farklı kişiler de arama motorunda çıkabilir. Bu nedenle de Google yeni bir özellik olarak Google tanınmış kişi kartı alternatifi oluşturuyor. Ünlü olsanız da olmasanız da kimliğinizi tanıtan ve arama motorunda isminizi yazdığınızda çıkan bir kart oluşturabilirsiniz. Bu sayede diğer kişilerle isim benzerliği yaşasanız dahi sanatçı kartınız olduğu sürece arama motorlarında trafiğe bağlı olarak daha üstte çıkabilirsiniz.


Google sanatçı kartı şimdilerde Hindistan genelinde deneniyor. Yakın zamanda dünya genelinde herkes tarafından kullanılmaya başlanacak. Bununla birlikte herkes kendi Google sanatçı kartını kolaylıkla oluşturabilir. Üstelik bu işlem oldukça basit ve tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ancak bunun için mutlaka bir Google hesabı açmanız gerekiyor. Bu şekilde Google sanatçı kartınızı oluşturabilirsiniz. 

AVvXsEjpH4LPGv5qgra4QsH F8tUkOESCVH76GmjXEqUULttBv23xi29 M7wRXrkbFAL6Sb6sepnk8J2bxYh17sXhzf3GgvE6BeQyEw0JC Q79fstYsaf22YaTHM78T91MSn8XFlfOTHQzSHRXryyfYRDgjzi6GEiNTJKx78mJRoI22RyZU8QHXyLAZoYtll=w635 h417
Google Sanatçı Kartı Nedir

Google Sanatçı Kartı Oluşturma

Google üzerinden Google artist card oluşturma oldukça basit bir şekilde gerçekleştiriliyor. Yaptığınız çalışmaların veya işlerinizin daha fazla kişi tarafından bulunabilmesi için siz de Google sanatçı kartı oluşturabilirsiniz. Bunun için öncelikle Google arama motoruna kendi Google hesabınız ile giriş yapmalısınız. Daha sonrasında ise arama motoruna kendi isminizi ve soy isminizi yazarak arama gerçekleştirmelisiniz. Ekranda çıkan ‘’add me to search’’ botununa basarak kendi sanatçı kartınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Çeşitli sosyal medya platformlarında bulunan hesap bilgilerinizi girerek de sanatçı kartınıza ekleme yapabilirsiniz. İlerleyen süreçlerde dilerseniz kartınız üzerinde değişiklik yapabilmeniz de mümkündür.

Kişi kartınıza ekleyebileceğiniz bilgileri sizlere aşağıda maddeler halinde belirttik.
• Google hesabınızdan profil fotoğrafı
• Sosyal medya hesaplarına bağlantılar
• Telefon numarası
• E-mail adresi
• Kendinizin bir açıklaması
• Bir web sitesi bağlantısı

Belirtmiş olduğumuz bilgilerin hepsini Google sanatçı kartınızı oluştururken belirtebilirsiniz. Bu sayede Google üzerinde görünmesini istediğiniz bilgilerinizi de doğru bir şekilde eklemiş olursunuz. 

Google Sanatçı Kartı Oluşturma
Google Sanatçı Kartı Oluşturma

Google Tanınmış Kişi Kartının Avantajları

Herkesin gün içinde birçok arama yaptığı ve çeşitli dijital platformlara erişim sağladığı Google oldukça önemlidir. Bu bağlamda oluşturacağınız Google sanatçı kartı sayesinde yapmış olduğunuz işleri, bilgilerinizi en doğru şekilde herkese ulaştırabilirsiniz. İstemediğiniz veya yanlış olan bilgiler yerine en doğru verileri Google tanınmış kişi kartınıza ekleyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman kart içeriğini ve bilgileri güncelleme veya yenileme olanağınız da bulunuyor. Bu bakımdan değerlendirildiğinde Google artist card fazlasıyla avantaj sağlayan bir özelliktir. Tamamen ücretsiz bir şekilde Google tanınmış kişi kartı oluşturabilmeniz de büyük bir avantajdır. Bu sayede artık isminiz arama motorlarında sizin belirttiğiniz bilgiler kapsamında insanların ekranına düşer. Böylelikle yapmış olduğunuz çalışmalar veya sosyal medya bağlantılarınız da kolayca erişilebilir hale gelir.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments