Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaInstagramInstagram Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor?

Instagram Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor?

- Advertisement -

Instagram Fotoğraf ve Video Kalitesi 

Instagram artık oldukça aktif bir şekilde kullanılan uygulamalardan biri. Ayrıca Instagram kullanımıyla beraber insanlar bireysel ve kurumsal olarak faaliyetlerini sürdürüyorlar. Uygulamanın aktiflik oranına denk bir şekilde güncellemeler alması da sunulan artılardan biri. Uygulama içerisinde herhangi bir eksiklik olmaması için farklı çalışmalar ve iyileştirmeler sürdürülmeye devam ediyor. Ancak bu konuda bilinen detaylardan biri de görüntü kalitesi. Uygulama kapsamında birçok konuda artı bulunsa da kullanıcılar görüntü kalitesinden dolayı yakınıyorlar. Instagram’a yüklenen video ve fotoğrafların kalitesinin düşmesi kullanıcıları rahatsız ediyor. Bu tarz detaylara takılan insanlar da uygulamayı daha iyi bir kaliteyle kullanmak istiyorlar. Bunun için de araştırmalar yapıyorlar. Peki siz Instagram görüntü kalitesinin düşmemesi için ne gibi adımlar atılması gerek, biliyor musunuz? Hem Instagram fotoğraf kalitesi neden düşüyor?


Instagram kullanırken yaşanan çözünürlük sorunu kullanıcıların en büyük sıkıntılarından biri. Ayrıca kullanıcılar da bu tarz problemlerden kurtulmak ve uygulamayı daha iyi şekilde kullanmak istiyorlar. Bunun için de kalitenin düşmemesi için yapmanız gerekenler bulunuyor. Sunulan taktikleri uyguladığınızda kalitenin düşmesi gibi olumsuzluklarla kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Kalite ayarlaması sonrasında da başarıya ulaşmanız mümkün. Bu sayede başarılı bir şekilde ilerleyebilir hatta Instagram görüntü kalitesinde yaşanan eksikliklerle karşı karşıya kalmaktan da kurtulabilirsiniz. 

enable high quality uploads instagram
Instagram Fotoğraf ve Video Kalitesi 

Instagram Fotoğraf ve Video Kalitesi Düşüyor

Instagram kaliteli fotoğraf yüklemek için birçok araştırma yapılıyor. Kullanıcılar bu gibi problemlerden kurtulmak için doğru yöntemlere başvurmak istiyorlar. Bunun için de karşınıza çıkabilecek birçok tavsiye ve sorun çözümü bulunuyor. Bu problemlerin yaşanmaması adına da farklı adımların atılması, her daim yapılan hataların devam ettirilmemesi çok önemli. Hem bu sayede yaşadığınız olumsuzluklardan da kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.


Uygulama içerisine yüklediğiniz fotoğrafların çok daha ilgi çekici ve kaliteli olduğunu da görmeniz mümkün olabilir. Bunun için de üç noktaya dikkat etmeniz şart. Birincisi fotoğrafın çekildiği ortam. Doğru bir ortamda çekim yapmazsınız kaliteyi isteseniz de yükseltemezsiniz. İkinci olarak kullanacağınız cihazın ayarlarını ve son olarak da çekim yapan kişinin daha dikkatli olmasın dikkat etmelisiniz. 

instagram kesfet sifirlama 1617881372
Instagram Fotoğraf ve Video Kalitesi Düşüyor

Instagram Fotoğraf ve Video Kalitesi Nasıl Ayarlanır?

Instagram fotoğraf kalitesi düşüyor gibi sorunlarınız varsa o zaman kalite ayarı yapmalısınız. Bunun için de yaptığınız çekimlerin doğru ışık altında olduğundan emin olmanız gerek. Kullanılan yanlış ışıklar, çekimlerinizin daha sorunlu olmasına neden olur. Diğer yandan çekimlerinizin ne fazla aydınlık ne de fazla karanlık içerisinde olmaması gerekiyor. Çünkü bu gibi problemler görüntülerin kötü çıkmasının en büyük nedenlerinden biri olarak biliniyor.
Eğer çekimleri cep telefonlarınızla yaptıysanız o zaman çekim yapmadan önce çekim ayarlarını da kontrol etmelisiniz. Böylece çekim yapacağınız stili kullanma şansına da sahip olabilirsiniz. Elbette çekimlerin yapıldığı kameranın ayarları kadar çekim yapan kişi de önemli. Çekim sırasında odaklamanın yapılabilmesi ve hatta tripod kullanılması çok daha faydalı olacaktır.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments