Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaInstagramInstagram Fotoğraf Paylaşma 2022

Instagram Fotoğraf Paylaşma 2022

- Advertisement -

Instagram fotoğraf paylaşma adımları, özellikle Instagram uygulamasını yeni kullanmaya başlayan kişiler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Çünkü Instagram fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak kullanılıyor. Uygulama içerisindeki trendlerden biri olan fotoğraf paylaşma işlemleri sayesinde çevrenizdekiler tarafından daha popüler bir hala gelebiliyor, ayrıca hesap içerisinde çok daha doğru adımlar atarak ilerleyebiliyorsunuz. Ayrıca Instagram fotoğraf paylaşma saatleri ve daha birçok konu hakkında da bilgi sahibi olmak gerektiğinden, yapacağınız araştırmalarla daha başarılı bir hale gelebilirsiniz.

Eğer Instagram uygulaması içerisinde sorunsuz bir biçimde fotoğraf ve video paylaşmak istiyorsanız o zaman size sunacağımız adımları sorunsuz bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Elbette Instagram fotoğraf paylaşımı için birden fazla özellik kullanabilir, fotoğraflarınızı paylaşırken filtre özelliğinden ve diğer işlemlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle Instagram paylaşımları sırasında bu tarz adımlara dikkat ettiğinizde çok daha güzel ve kaliteli içerikler paylaşmış olursunuz. Fotoğrafların dönemin trendlerine uygun paylaşılmış olması gibi birçok kriterle, hesabınızın daha popüler bir hesap haline gelmesini sağlamış sayılırsınız. Instagram fotoğraf paylaşma adımları sırasında standart seçeneklerin yanında, farklı özellikler de kullanabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Instagram fotoğraf nasıl paylaşılır diye düşünüyorsanız, bu aşamada ilk yapmanız gereken Instagram hesabınıza giriş yapmanızdır. Hesabınızda, profil kısmında sağ üst köşede bir artı işareti bulunmaktadır. Daire içerisine alınan bu artı işaretine tıkladığınızda gönderi, reel videosu, hikaye gibi farklı seçenekler çıkmaktadır. Siz direkt olarak gönderi paylaşmak istediğinizden dolayı bu seçeneği seçmelisiniz. İlk sırada yer alan gönderi sekmesine tıkladığınızda karşınıza bir yeni gönderi köşesi çıkar.

Atık kısımda galerinizde bulunan fotoğraflar görünmektedir. Yani film rulosu karşınıza çıkacaktır. Film rulosu içerisinde Instagram’da paylaşacağınız fotoğrafı seçebilirsiniz. Böylece Instagram’da fotoğraf paylaşmak istediğinizde yapmanız gereken en önemli adımları atmış olursunuz. Gönderinizi seçmenizin ardından yine sağ üst kısımda bulunan ileri seçeneğini seçebilirsiniz. Bu aşamanın ardından karşınıza düzenleme kısmı çıkacaktır. Filtreleme ve düzenleme yapabileceğiniz nokta burasıdır. Dilerseniz farklı renk tonları, filtreler kullanabilir dilerseniz de parlaklık, kontrast gibi ayarlamaları yapabilirsiniz.

Bunları da tamamlamanızın ardından yine ileri seçeneğine bastığınızda, karşınıza açıklama kısmı çıkacaktır. Burada bir açıklama yazabilir, kişileri etiketleyebilirsiniz. Ayrıca konum ve müzik eklemeleri yapmak da mümkündür. Instagram uygulamasında fotoğraf paylaşma işlemleri sırasında aynı zamanda diğer sosyal medya hesaplarından da paylaşım yapabilirsiniz. Aynı sayfa üzerinde bağlı olan diğer hesaplarınız için de paylaşım izni verebilirsiniz. Bunların tümünü tamamlamanızın ardından da artık sağ üstte çıkan paylaş sekmesine tıklamanız paylaşma işlemi için yeterli olacaktır.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşma Adımları

Bilgisayardan Instagram’da nasıl fotoğraf paylaşılır diye düşünüyorsanız, bunu da kolay bir şekilde yapabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bunu yapmak için de illa bir program kullanmanıza gerek yok. Söyleyeceğimiz adımları kullanarak kısa yoldan sonuca ulaşabilirsiniz. İlk olarak bilgisayar üzerinden Instagram sayfasına girebilirsiniz. Sonrasında kendi hesabınızı açmanız gerekmektedir. Hesabınızı açtığınızda, fareniz üzerinde sağ tıklayın. Bu işlemin yerine öğe denetleme seçeneğini de seçebilirsiniz. Bunların ardından karşınıza bir sayfa açılacak. Sayfanın üst kısmında “elements” şeklinde bir yazı olacak. Bu yazıya tıkladığınızda, bilgisayarınızda bir mobil görüntü yaratmış olacaksınız. Hatta buradan, bilgisayarınızdaki mobil görüntüyü kendi telefonunuzun modeline göre de ayarlayabilirsiniz. İşlemleri tamamlamanızın ardından da artık tıpkı telefonla paylaşım yapıyor gibi Instagram fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

Instagramda fotoğraf paylaşımı
Instagram Fotoğraf Paylaşma 2022 2

Instagram’da Tek Seferde Birden Fazla Fotoğraf Paylaşmak Mümkün Mü?

Instagram’da tek seferde birden fazla fotoğraf paylaşmak mümkün mü diye düşünüyorsanız, mümkün olduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü artık yeni dönem trendleri içerisinde bu durum yer alıyor. Özellikle fenomenler, sosyal medya ünlüleri paylaşımlarını tek gönderi içerisinde topluyorlar. Bu da aslında toplu fotoğraf paylaşımı olarak tanımlanıyor. Instagram fotoğraf paylaşma yöntemleri de çoklu fotoğraf için oldukça kolay. Beklenildiği gibi zorlanma durumu olmadan paylaşımlarınızı yapabiliyorsunuz. Bunun için de mobil cihazınız üzerinden fotoğraflarınızı seçebilirsiniz. Fotoğraflarınızı on taneye kadar seçmeniz mümkündür.

Seçtiğiniz fotoğrafları kırparak ayarlayabilir, ayrıca nasıl görüneceğini de kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Elbette düzenlemeler sırasında telefonunuzun markası ve modeliyle ilgili de seçimler yapmanız mümkündür. Dilerseniz, Instagram çoklu fotoğraf paylaşımı için fotoğrafların sırasını da kolayca değiştirebilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken tek şey, fotoğrafların üzerine dokunmak ve seçtiğiniz fotoğrafları istediğiniz yere sürüklemek olacaktır.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments