Salı, Kasım 28, 2023
Ana SayfaInstagramInstagram Hikayeleri Ne İşe Yarar?

Instagram Hikayeleri Ne İşe Yarar?

- Advertisement -

Instagram hikayeleri ne işe yarar diye düşünüyorsanız, kesinlikle yalnız değilsiniz. Çünkü Instagram uygulamasının özelliklerinden biri olan hikaye, yani stoy, birçok kişi tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Ne işe yaradığı, neden bu kadar kullanıldığı sorgulanıyor. Özellikle Instagram uygulamasının trend özelliklerinden biri olması bunu gerekli bir durum haline getiriyor. Instagram hikayeleri sosyal medya kullanıcılarına ne gibi artılar sağladığı ve neden kullanılması gerektiği de sorulan sorular arasında yer alıyor.

Instagram hikayeleri ne işe yarar, neden kullanılır tarzında araştırmalar yapılırken karşınıza çıkacak olan cevapsa elbette ki etkileşim. Uygulama içerisinde aktif olduğunuzu göstermek, takipçilerinizle iletişim halinde kalmanızı sağlamak için en doğru adım elbette ki hikaye özelliğinden faydalanmak. Sizler story attığınız zaman aslında sadece bir paylaşımda bulunmuş olmuyor, hesabınızın etkileşimlerini de arttırmış oluyorsunuz.

Instagram Hikaye Özelliği Nedir?

Instagram hikaye, Instagram story nedir sorusu hemen her yaş aralığından kullanıcı tarafından soruluyor. Özellikle Instagram uygulamasını yeni kullanmaya başlayanlar daha çok soruyor. Instagram hikaye özelliği, hesabınız içerisinde post paylaşmanızla aynı şey olarak düşünülebilir. Ancak hikaye olarak paylaştığınız gönderiler, hesabınızda yalnızca yirmi dört saat içerisinde görülüyor. Sonrasında hikayeniz kaldırılıyor. Bu da günlük paylaşımlar yapabilmeniz anlamına geliyor. Hikayeleriniz arşiv kısmında saklanırken aynı zamanda dilerseniz öne çıkama özelliği sayesinde profiliniz içerisinde kalıcı olmasını da sağlayabiliyorsunuz.

Story özelliği içerisinde gönderilerinize kimlerin baktığını görebildiğiniz gibi yeni güncellemelerle beraber artık hikayeleriniz beğeniliyor. Yani hikaye kısmındaki gönderilerinizi gören arkadaşlarınız tarafından beğeni alabiliyorsunuz. Bu da bir başka avantaj olarak öne çıkıyor. Etkileşimlerinizin artması, hesabınızın aktif bir kitleye ve organik takiplere sahip olması açısından da büyük bir fırsat olarak görülmektedir. Son dönemlerde, Instagram fenomenleri tarafından yoğun olarak kullanılmasının yanı sıra takipçilerinizle aranızdaki bağın sağlamlaşması açısından da önemli bir özellik olarak görülmektedir.

Instagram Hikaye Nasıl Yayınlanır?

Instagram hikaye nasıl yayınlanır diye merak ediyorsanız, o zaman oldukça kolay bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Birkaç dakika içerisinde hikayenizi yayınlayabileceğiniz gibi dilerseniz içerisinde bulunan özellikleri de gönderileriniz için kullanabilirsiniz. Öncelikli olarak yapmanız gerekense Instagram hesabınızı açmak olacak. Instagram hesabınızı açtıktan sonra karşınıza ana sayfanız üzerinde bulunan artı sekmesine tıklayabilirsiniz. Artıya tıklamanızın üzerine karşınıza birden fazla sekme çıkacak. Hikaye kısmına tıkladığınızda da direkt olarak hikaye çekip paylaşabileceğiniz alana giriş sağlıyorsunuz. Anlık olarak çekip yayınlayacağınız hikayelerinizi buradan ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde eğer önceden çektiğiniz bir fotoğrafın, videonun paylaşımını yapma niyetindeyseniz o zaman ekranı yukarı sürüklemeniz gerekir. Ekranı yukarı sürüklediğinizde galerinizdeki gönderiler karşınıza çıkar. Buradan seçim yaparak gönderilerinizi ekleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz veyahut kaydettiğiniz gönderiyi efekt ve çıkarmalarla süslemeniz de mümkün. Bunun için Instagram uygulamasının birçok özelliği bulunuyor. Bu özelliği kullanabilir, hesabınız içerisinde çok daha kaliteli bir şekilde var olabilirsiniz. Dilerseniz anlık çekimleriniz için efekt seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Hatta kendinize özel bir Instagram efekti oluşturup kullanmanız bile mümkün. Ayrıca paylaşımlarınızı yaparken ister herkese açık isterseniz sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği gönderiler paylaşabilirsiniz.

Instagram hikaye trendleri
Instagram Hikayeleri Ne İşe Yarar? 2

Instagram Hikaye Trendleri Nelerdir?

Instagram hikaye trendileri 2022 birden fazla seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Çünkü artık birçok özellik ve birden fazla story çeşidi bulunuyor. Bunlardan detaylı olarak bahsetmek gerekirse de en çok tercih edilenlerden biri filtreler. Artık filtreler hikaye kısmında aktif olarak kullanılıyor ve birçok özgün filtrenin var olduğunu söylemek mümkün. Oluşturulan filtreler, birer akım misali milyonlar tarafından kullanılıyor. Ses kullanımının yaygınlaşmasının ardından artık her hikaye paylaşımına bir ses ekleniyor. Müziklerin eklenmesi sayesinde gönderiler daha renkli ve ilgili çekici bir hal alıyor.

Instagram hikaye paylaşımı sırasında fenomenler reklam özelliğinden de faydalanılıyor. Yukarı kaydırarak link vermeleriyle meşhur olan fenomenler, bu özelliği etkin bir şekilde kullanıyorlar. Elbette buna benzer daha birçok trend var ve bunların her biri hesabınızın popülerliğinin artmasına yardımcı oluyor. Daha popüler bir hesaba sahip olabilmeniz için öne çıkan seçeneklerden biri elbette ki Instagam story paylaşma özelliğini doğru kullanmak. Hikaye paylaştığınız zaman, hedef kitlenizin büyümesini istiyorsanız, size yardımcı olacak en doğru adres de sosyalatom.com. Instagram hikaye izlenme paketleri sayesinde hem daha fazla etkileşime hem de daha fazla takipçiye sahip oluyorsunuz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments