Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaInstagramInstagram Karanlık (Gece) Modu Nasıl Aktif Edilir?

Instagram Karanlık (Gece) Modu Nasıl Aktif Edilir?

- Advertisement -

Instagram Android Karanlık Modu Aktif Etmek

Instagram içerisinde birçok özellik bulunuyor. Özellikle günden güne daha geniş ve etkili kitlelere hitap etmesi gelişiminin en önemli nedenlerden biri. Son dönemlerde de bu yüzden farklı iyileştirme seçeneklerinin ve gelişim örneklerinin olduğu biliniyor. Bunun için de en çok ilgi seçen özelliklerden biri Instagram gece modu olarak biliniyor. Uygulamanın çok daha ilgi çekici hale gelmesini sağlayan bu özellik de birçok kişi tarafından çok seviliyor. Özelliğin aktif hale getirilebilmesi için de yapılması gereken bazı adımlar var. Android ve IOS için eğer karanlık modu kullanmak istiyorsanız bunun için bir yol izlemelisiniz. Peki siz Instagram karanlık mod nasıl aktif edilir biliyor musunuz?

Instagram için Android üzerinden gece modunu açmak istiyorsanız öncelikli olarak Google Play Store uygulamasını açmanız gerekiyor. Uygulama üzerinde bulunun Instagram’ı bulmalısınız. Sonrasında da açılan sayfa üzerinde beta sürüme katılmanız gerekir. Katıl sekmesine tıklamanızla beraber de tekrardan oyunlarım kısmına gelmelisiniz. Burada da uygulamanızın güncellediğini görebilirsiniz. Gerekli güncellemelerin yapılmasıyla beraber de artık Instagram gece moduna uyumlu olacaktır. Sonrasında da telefonunuzun ayarlar kısmına girebilirsiniz. Arama kısmına gece modu yazmanızla beraber karşınıza çıkacak olan modu aktifleştirmeniz gerekmektedir. Tüm bu adımları tamamlamanızın ardından da artık uygulamanızı karanlık modda kullanabilirsiniz. 

resized bfce9 88539752gmaildarktheme1
Instagram Android Karanlık Modu Aktif Etmek

Instagram iOS Karanlık Modu Aktif Etmek

Instagram night modu için de IOS için farklı özellikler bulunmaktadır. Ancak bu seçenek diğerine göre çok daha kısa ve basit şekilde yapılabilmektedir. Saniyeler sürecek işlem sonrasında da gece modunun keyfini çıkarabilirsiniz. Yapmanız gerekenlerden ilki de ayarlara girmektir. Ayarlara girmenizle beraber ekran ve parlaklık seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın. Ardından da yine göreceğiniz koyu mod sekmesini etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz.
Eğer kullandığınız karanlık modu kapatmak istiyorsanız da aynı şekilde zorlanmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece yaptığınız işlemleri tekrarlamak ve aktifleştirdiğiniz gece modunu ortadan kaldırmak gerekmektedir. Böylece söz konusu özelliği de kolay bir biçimde devre dışı bırakma şansına sahip olmuş olursunuz. 

https later.com blog wp content uploads 2019 10 INSTAGRAM DARK MODE5
Instagram iOS Karanlık Modu Aktif Etmek

Instagram Karanlık Modunun Avantajları Nedir?

Uygulama içerisinde karanlık modun gelmesi herkesin memnun olmasına neden olan seçeneklerden biri olarak biliniyor. Ayrıca kullanıcılar birçok avantaj barındırmasından dolayı gece modunu tercih ediyor. Bu avantajlara örnek göstermek gerekirse, siyah renkli bir ekran çok daha az göz yoracaktır. Aynı zamanda bu sayede uygulama içerisinde daha rahat ve uzun süre vakit geçirebilmeniz mümkün olabilir. Bu özellik sayesinde ek olarak telefonunuzun şarjı çok daha yavaş tükenecektir. Tüm bunlar sayesinde de aslında konfor olanaklarınızın arttığından da emin olabilirsiniz. Uygulama tamamen sizin memnuniyetinize odaklı bir şekilde gelişmeye ve iyileştirilmeye de devam etmektedir. Kullanıcılarının bu denli aktif kullanmasının ve kullanıcı sayısının artmasının en büyük nedeni de budur.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments