Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaInstagramInstagram Yorum Kapatma

Instagram Yorum Kapatma

- Advertisement -

Instagram Yorumları Nasıl Kapatılır?

Dönemin en sevilen ve hemen her alanda kullanılan platformu Instagram, oldukça aktif bir şekilde kullanılıyor. İstenildiği alanda kullanılabilir olması, sürekli farklı alanlara hizmet verebilmesi de öne çıkmasına neden oluyor. Büyük bir talep olan platform içerisinde de talebe göre iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Bu yüzden de kullanıcılar için daha iyi ve daha etkili bir ortam hazırlanıyor. Buna örnek göstermek gerekirse artık Instagram yorum kapatma işlemleri rahatlıkla yapılabiliyor. Yani siz paylaşımlarınızın altına yorum yapılmasını istemiyorsanız bunun için uygun bir ortam hazırlayabiliyorsunuz. Elbette ki tüm bu işlemleri nasıl yapabileceğinizden de haberdar olmanız gerekiyor. Zaten tam da bu yüzden kullanıcılar Instagram içerisinde nasıl yorumları kapatacaklarını öğrenmek için araştırma yapmaya devam ediyorlar.


Uygulama bünyesinde doğru adımların atılabilmesi için de farklı noktalardan bilgi alınıyor. Sizin de bilgiyi aldıktan sonra başarılı bir şekilde ilerlemeniz önemli. Böylece istediğiniz sonuçlara ulaşma şansına da sahip olabilirsiniz. Peki siz Instagram yorum gizleme, kapatma nasıl yapılıyor, biliyor musunuz?

Instagram Yorum Gizleme
Instagram Yorum Gizleme

Instagram Yorumları Kapatma Adımları Nelerdir?

Uygulama içerisinde Instagram yorum gizleme işlemleri için bir özellik devreye sunuldu. Bu özellik oldukça uzun bir süredir var olmasının yanı sıra artık tüm kullanıcıların kullanılabildiği bir seçenek olarak da görülüyor. Siz herhangi bir gönderi paylaşmadan önce yorumları gizleyebildiğiniz gibi gönderiyi paylaştıktan sonra da yorumları sınırlandırma işlemi de yapabiliyorsunuz. Zaten genel olarak Instagram yorumlar sınırlandırıldı ibaresi de bu gibi bilgilerle beraber geliyor.
Bu aşamada yapmanız gerekenler de doğru adımları takip etmek. Bilmeni gerekense bu özelliği tüm paylaşımlarda kullanamadığınızdır. Eğer siz fotoğraflarınızda kullanacaksanız o zaman gelişmiş ayarlar sekmesine giriş yapmalısınız. Sonra da karşınıza yorumlar kısmı gelecektir. Yorumlar kısmına geldiğinizde de yorum yapmayı kapat seçeneğini seçmelisiniz. Gerekli işlemleri aktif hale getirdiğinizde de artık yorum yapmayı sınırlandırmış olursunuz.
Ek olarak eğer siz paylaşılan bir fotoğraf için yorumları sınırlamak istiyorsanız o zaman istediğiniz fotoğraf üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. İstediğiniz fotoğrafta sağ üstte yer alan seçenekler menüsüne basmalısınız. Bu menü üzerinden de yorum yapmayı kapat kısmını göreceksiniz. Yorum yapmayı kapattığınızda da eski yapılan yorumlar da kaldırılmış olacaktır. Elbette eğer isterseniz yorumlarınızı tekrardan açık hale de getirebilirsiniz. Bu tamamen sizin beklentilerinizle bağlantılı olacaktır. 

Instagram yorumlar sınırlandırıldı 
Instagram yorumlar sınırlandırıldı 

Instagram Yorum Kapatmanın Faydaları Nelerdir?

Uygulamada yorumları kapattığınız zaman aslında kendinize bir özgürlük alanı bırakmış olursunuz. İnsanların sosyal medya içerisinde birbirlerine olumsuz yorumlarda bulunması oldukça sağlıksız. Siz de güzel anılarınızı ve paylaşımlarınızı başkalarının rahatsız edici yorumlarından koruyabilirsiniz. Bu sayede çok daha rahat edebilir ve hesabınızı istediğiniz gibi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Instagram yorum kapatma genel olarak sizi memnun edecek bir platform olarak bilinmektedir. Yani hizmetler içerisinde aradığınız kolaylıklarla da buluşma şansı elde edebilirsiniz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments