Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaInstagramInstagram Yukarı Kaydırma Nasıl Yapılır?

Instagram Yukarı Kaydırma Nasıl Yapılır?

- Advertisement -

Instagram Yukarı Kaydırma Nedir?

Instagram yukarı kaydırma işlemi son zamanların en çok kullanılan özelliklerinden biri. Çünkü bu özellik uygulamanın daha aktif bir şekilde kullanılmasına yardımcı oluyor. Bu özellik sayesinde bireysel veyahut kurumsal olarak daha fazla hizmet verilebiliyor. Özellikle yeni dönem mesleklerinin olmazsa olmazlarından birinin Instagram yukarı kaydırma işlemi olduğu da görülüyor. Bireysel olarak özellikle Influencer kitle yukarı kaydırma işleminden faydalanıyor. Yukarı kaydırma yapılabilmesi demek kullanıcıların markaların ve işletmelerin, ürünlerin reklamlarını daha kolay bir biçimde yapabilmeleri anlamına geliyor. Aynı durum marka ve işletmeler için de geçerli. Ürünlerinin ve hizmetlerinin tanıtımını yapabilmeleri için hedef kitleyi doğrudan yönlendirebiliyorlar. Bu yüzden de kullanıcılar Instagram yukarı kaydırma işleminin nasıl yapılabildiğiyle ilgili sorular soruyor. Peki sizce Instagram yukarı kaydırma nasıl yapılır?


İnternet üzerinde Instagram yukarı kaydırma işleminin nasıl yapılabildiği ile ilgili de birçok soru ve cevabı bulunuyor. Bizler de size bu konuda destek olabilmek için aklınızdaki soru işaretlerini gidereceğiz. Instagram kullanırken takipçilerinizi farklı platformlara yönlendirmek istiyorsanız öncelikli olarak kaydırma işlemini öğrenmelisiniz. Bununla beraber linklemenin nasıl yapılması gerektiği gibi detayları da öğrenmeniz önemli. Bunları daha detaylı şekilde öğrendikten sonra da artık sürekli olarak linkleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. 

9 ways to drive traffic on instagram stories
Instagram Yukarı Kaydırma Nedir?

Instagram Yukarı Kaydırma Nasıl Yapılıyor?

Instagram swipe up işlemi için öncelikli olarak hikaye ekleme yani story bölüme giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından da gerekli linklemeyi yapmak için linkli kopyalayın. Eğer linklemeyi yapmazsanız link butonunu da öne çıkarmamış olursunuz. Sonrasında da hikaye kısmında kullanacağınız ürün görselini ekleyebilirsiniz. Bunun için de uygulamanın sağ üst kısmında bulunan ikonu seçebilirsiniz. Bu ikona tıkladığınızda daha önce kopyaladığınız bağlantı linki burada görülmektedir.
Yapmanız gereken bu adımları takip etmenizin ardından da aslında yapmanız gereken işlemleri tamamlamış olursunuz. Hikayeniz ekranda görüldüğü gibi kaydırma işleminiz de görülmeye başlar. Yani aslında gerekli işlemleri tamamlamış olursunuz. Bu aşamadan sonra size düşen tek nokta, tıpkı hikaye paylaşırken yaptığınız gibi hikayenizi yayınlamaktır. Sonrasında da yönlendirme işlemine başlamış olursunuz. 

instagram hikayeye nereden link ekleniyor
Instagram Yukarı Kaydırma Nasıl Yapılıyor?

Instagram Yukarı Kaydırma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? 

Instagram yukarı kaydırma işlemi için en büyük gerekliliklerden biri elbette ki link eklemesidir. Link eklemesini doğru şekilde yapmazsanız kaydırma işlemi de bir işe yaramamış olur. Bunun için de yapılması gerekenler aslında oldukça basittir. Yapmanız gereken tek işlem, kopyaladığınız linki, hikaye kısmında bulunan ve sağ üstte yer alan ikona link eklemesi yapmalısınız. Bu eklemeyi elbette önceden yapmanız gerekiyor. Çünkü sonradan ekleme yapamazsınız. Hikayeyi paylaşmadan önce linkinizi ve görselinizi koyarsanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Tüm bu işlemlerin ardından da kazanç sağlamanız, reklam vermeniz mümkün olur. Hedef kitlenizin, söz konusu platforma yönlendirmesini yapmış olursunuz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments