Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaInstagramInstagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

- Advertisement -

 

bbaa36563be37073561c4d19fc8198f5

Instagram’da Engelleyenleri Görmek

Popüler uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alan Instagram, oldukça büyük bir kitleye hitap ediyor. Kullanıcı olarak farklı hesaplarla da etkileşime girebiliyorsunuz. Bu yüzden hem birilerini takip edebilir hem de başkaları tarafından takip edilebilirsiniz. Elbette bazen uygulama içerisinde istenmeyen durumlar da ortaya çıkabiliyor. Mesela Instagram bünyesinde farklı kullanıcıların sizi engelleme şansı da var. Bu da elbette insanlar da soru işareti oluşturuyor. Uygulamada kimlerin size engellediğini merak edebiliyorsunuz. Bunun için de birçok araştırma yapılıyor. Kullanıcılar Instagramda beni engelleyenleri nasıl görebilirim tarzında sorular yöneltiyorlar. Peki siz engelleyenleri nasıl görebileceğinizi biliyor musunuz?
Eğer takip ettiğiniz bir kullanıcıyı arama kısmında bulamıyorsanız, bu takipçinin sizi engellemiş olabileceği anlamına gelir. Ancak yüzde yüz bir durum değildir. Çünkü kullanıcı hesabını kapatmış da olabilir. Bu yüzden kullanıcılar bu gibi durumlara cevap arıyorlar. Engellenmiş olup olmadıklarından emin olmak istiyorlar. Bunun için de karşınıza bazı faktörler çıkacaktır. Siz kullanıcının hesabına giriş yaptığınız zaman gönderilerin olmaması, profille ilgili bilgilere ulaşamamanız engellenmiş olduğunuz anlamına gelir. Bu yüzden bu gibi faktörleri göz önünde bulundurarak bir sonuca ulaşabilirsiniz. Instagram engelleyenleri görmek aslında sanıldığı kadar da zor değildir. 

duq8nfj2yec21

Mobil Cihazdan Engelleyenleri Görmek

Eğer mobil cihazlarınız üzerinden sizi engelleyenleri görmek istiyorsanız o zaman uygulamayı indirmelisiniz. Sonrasında da uygulamayı açmalı ve oturumunuzu açmalısınız. Kimin sizi engellediğini düşünüyorsanız onun kullanıcı adını da artmalısınız. Sonrasında eğer siz kullanıcıyı görebiliyorsanız o zaman ortada engel durumu söz konusu değildir. Eğer önceden takip ettiğiniz biriyse ve şimdi takip etmediğinizi görüyorsanız o zaman sizi engellemiş ve engeli geri kaldırmıştır. Bunun yanı sıra kullanıcıyı göremiyorsanız o zaman sizi engellemiş olabilir. Elbette bundan emin olmak için hesabı kapatıp kapatmadığından da emin olmalısınız. Başka birinin hesabından kullanıcı adıyla aratabilirsiniz. Eğer karşınıza çıkıyorsa o zaman sizi engellemiştir. Ancak farklı bir hesapta da çıkmıyorsa hesabınızı kapatmış ya da dondurmuştur. Tüm bunları göz önünde bulundurarak hareket edebilirsiniz.
Aynı şekilde bilgisayar üzerinden de sizi engelleyen kişileri görebilirsiniz. Bunun için de aynı yolları izleyebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarınız üzerindeki çerezleri yok ederek gizli bir sekme üzerinden de kontrol sağlayabilirsiniz. Ancak siz genel olarak beni kim engellemiş diye bakmak istiyorsanız bu aşamada söz konusu olan uygulamaları tercih edebilirsiniz. Uygulamalarınsa ne kadar faydalı olduğu tartışılır. 

Instagram user checking if someone has blocked them

Instagram Uygulamasında Engelleyenleri Görmek 

Birçok kişi Instagram beni kim engellemiş tarzında sorularla arayışa giriyor. Ancak genel bir arama yapılması pek mümkün değil. Zaten uygulamanın kendi resmi bilgilendirmelerinde de böyle bir detaya yer verilmiyor. İleride bu şekilde bir durumla karşılaşılıp karşılaşılmayacağı da bir muamma diyebiliriz. Sizler de bunu göz önüne alarak söz konusu uygulamalara karşı daha dikkatli olabilirsiniz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments