Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaNFTNFT nedir, nasıl para kazanılır?

NFT nedir, nasıl para kazanılır?

- Advertisement -

NFT Nedir ve Nasıl üretilir?

Non, Fungible olarak bilinen ve kısaltması NFT ile tanımlanan dijital varlıklar, sanal mülkler olarak da yorumlanır. Yapımında da blok zincir teknolojisinden destek alındığı bilinmektedir. Birden fazla benzersiz mülkün var olduğu dijital varlıklar, genel olarak Ethereum token standartları kullanılarak üretilmektedir. Karşılaştırılma yapıldığında da kripto para birimleriyle belli başlı farklılıklarının olduğu da bilinmektedir. Genel olarak çağın getirdiği yenilikler arasında bulunan NFT, dijital ürünlere sahip olmak isteyenlerin ilgi duyduğu bir kavramdır. Ayrıca 2017 yılından bu yana NFT için yüz milyonlarca dolar üzerinde bir harcama yapıldığı da söylenebilir. Bir arz talep dengesi barındırmasının yanı sıra fiyatların belirlenmesi de buna bağlıdır. NFT seçeneklerinin eşsiz olması da koleksiyon ürünlerinin değerlerinin çok daha yüksek olmasını mümkün hale getiren kriterler arasında yer almaktadır. Hatta daha detaylı olarak incelediğinizde değerinin sanıldığından daha yüksek olduğu da görülür.


Birçok kişinin ilgisini çeken NFT nedir sorunun yanı sıra NFT nasıl üretilir sorusu da sorulmaya devam ediliyor. Üretimi için de ERC-721 token standartlarının kullanıldığı biliniyor. Özellikle yapılan işlemlerin çok daha kolay bir şekilde devam edebilmesi amacıyla uygun standartların kullanıldığı biliniyor. Bunun mümkün olabilmesi açısından da belli başlı ihtiyaçlar doğuyor. Genel olarak bilinen temel ihtiyaçsa dijital kripto cüzdanı olarak biliniyor. NFT olarak üretilmesi beklenen dosyanın bu platformlar üzerinden IPFS sistemine yüklenmesi ve NFT parametrelerinin belirlenmesiyle sonuçlanıyor. Aslında bu aşamada da belirli özelliklerin belirlenmesi ve işlem ücretlerinin tamamlanmasıyla da üretimi tamamlamış oluyorsunuz. 

NFT oluştur 
NFT oluştur 

NFT Neden Değerlidir?

NFT oluştur adımlarına gerekli cevaplarını bulabildiğiniz gibi neden değerli olduklarından da haberdar olmanız gerekir. Çünkü dönemin en çok konuşulan ve ilgilenilen kavramları hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemli. Bu aşamada da elbette ki koleksiyon değeri olan fiziksel ürünlerle karşılaştırma yaptığınızda çok daha kıymetli olduğunu görebilirsiniz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de barındırdığı avantajlardan kaynaklanmaktadır. Hatta sahte ürünlerin yapımı, çoğaltılması gibi durumların da her daim önüne geçilmektedir. Bu da dijital varlıkların orijinalliğinin önemli olduğunu gösteren bir detay olarak bilinir. Hatta bu aşamada orijinal olan dijital varlığın sahibinden üreticisine kadar ulaşılabilir olması işleri çok daha kolay hale getiren detaylar arasında yer almaktadır. 

NFT para kazanma 
NFT para kazanma 

NFT Nasıl Kazandırır?

NFT para kazanma işlemleri içerisinde aslında NFT üzerine aktarılan sanat eserlerinden yola çıkılıyor. Siz aktardığınız sanat eserlerini dijital pazarlar üzerinden alıcılarıyla buluşturmuş oluyorsunuz. Bu da aslında eserinizin keşfedilmesi, satılması ve kazanç sağlamanız açısından etkili bir yol olarak da yorumlanıyor. Hatta bu aşamada satılan ürünler sadece sanat eserleriyle de kalmıyor. Siz dijital gerçeklikler yaratarak satışa sunma avantajlarından da faydalanabiliyorsunuz. Bu da kazanç kapılarının size en iyi şekilde açılmasını mümkün hale getiren detaylardan biri olarak biliniyor.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

Önceki İçerikSMM Panel Nedir?
Sonraki İçerikInstagram Takipçi Kasma
RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments