Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaInstagramSahte & Fake Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Sahte & Fake Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

- Advertisement -

Sahte Instagram Hesabı Nedir?

Sosyal medya çılgınlığı günden güne artmaya devam ediyor. İnsanlar sosyal medya üzerinde aktif olarak görünmeye devam ederken birçok konuya karşı ilgili olduklarını da belli ediyorlar. Ancak son dönemlerde, her zaman var olan bir durum daha çok gündeme geliyor. İnsanlar Instagram bünyesinde hem aktif olmak hem de kendi kimlikleriyle değil de sahte Instagram hesabı ile var olmak istiyorlar. Bunun en büyük nedenlerinden biri uygulama üzerinde özgürce dolaşabilme fırsatı elde etmek. Yaptıkları, takip ettikleri ve etkileşimleri için kendilerini sorumlu hissetmekten çekiniyorlar. Bunun için de sahte Instagram hesabı gibi önemli noktalardan faydalanılıyor. İnsanlar bu konuda çok daha hassas hareket ediyorlar.


Ancak sahte hesap açmak için de bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Kullanılan hesabın sahte olduğunun belli olmaması, daha gerçekçi bir profil oluşturulması gibi detaylar önemseniyor. Bu yüzden kullanıcıların soruları sahte veyahut fake Instagram hesabı nasıl oluşturulur tarzında oluyor. Kendi kişisel bilgilerini korumak isteyen kullanıcılar, kendilerinden bağımsız bir profil oluşturmak için farklı yollar deniyorlar. Bu süreçte de genel olarak gerçek kişilerin fotoğrafları kullanılıyor. Fake bir hesap kullandığınızı belli etmemenin en önemli kısmıysa takipçilerinizden geçiyor. Hesabınızın boş bir hesap olmasının aksine, takip edilen, etkileşimleri olan bir hesap olması karşınızdakilerin bakış açısına uygun olarak çok daha inandırıcı görünüyor.

Sahte Instagram Hesabı Nedir
Sahte Instagram Hesabı Nedir

Sahte Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer kendi bilgilerinizin ve fotoğraflarınızın aksine size ait olduğu belli olmayacak fakat inandırıcı bir hesap oluşturmak istiyorsanız bu artık oldukça kolay. Hesabınızı kullanırken sizi ele vermeyecek tüm bu işlemler birkaç adımda tamamlanabiliyor. Genel olarak hesabınızın profil fotoğrafını yüklemeyi unutmamanız gerekli. Ayrıca sadece profil fotoğrafı değil, hesabınızda paylaşılmış birkaç fotoğrafın olması da çok önemli. Bu sizin sahte hesap olduğunuz kaygısını en aza indirecektir. Devamında hesabınızın kullanıcı adının gerçek bir isim olması gerekir. Sahtelik payı bırakan ve basit kullanıcı isimlerinden kaçınmalısınız.


Hesabınızın etkileşimleri kısmında da oldukça özen göstermeniz gerekmektedir. Böylece sahte de olsa hesabınızın güvenilirliği ve imajı konusunda sorun yaşamazsınız. Bu konudaki en büyük önerilerden biriyse hesabınızda takip ettiğiniz kişi sayısının takipçilerinizden az olmasıdır. Böylece güven konusunda bir adım daha öne geçmiş olursunuz. Ayrıca hesabınızın doğrulama işlemleri sırasında kullandığınız mail adresinin sizin gerçek kimliğinizle bağlantılı olmaması önemlidir.

Sahte Instagram Hesabı Nasıl Açılır
Sahte Instagram Hesabı Nasıl Açılır

Sahte & Fake Instagram Hesabı Neden Kullanılır?

Fake Instagram hesabı nasıl oluşturulur sorusunun yanı sıra neden oluşturulduğuyla ilgili sorular da bir hayli fazla. Kullanıcılarsa buna çok makul cevaplar veriyor. Kendi kimlikleri belli olmadan sosyal medyada özgürce dolaşabilmek adına bu işlemi yaptıklarını belirtiyorlar ki oldukça doğru. Kullanıcılar kişisel profillerinin güvenliğini sağlamak ve daha rahat hareket edebilmek adına böyle bir yola başvuruyorlar. Sahte hesap kullanan kişi sayısı da günden güne artmaya devam ediyor.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments