Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaHaberlerSilinen Dosyaları Geri Getirme

Silinen Dosyaları Geri Getirme

- Advertisement -

 

shutterstock 79677193

Silinen Dosyaları Nasıl Geri Gelir?

Hemen her şeyin dijital ortamda yapılması kullanıcılar bazı konularda konforla birleştiriyor. Ancak birçok kişi hala teknolojinin ve akıllı cihazların nasıl kullanılacağına tam olarak hakim değil. Bu yüzden bazı konularda sorunlar yaşanabiliyor. Mesela kişiler bilgisayarlar üzerinden silinen dosyaları nasıl geri getirmeleri gerektiğini bilmiyorlar. Hatta bu konuda oldukça büyük bir soru işaretinin yer aldığı biliniyor. Birçok kişi bu konuda araştırma yapmaya devam ediyor. Çünkü dosyalar yanlışlıkla silinebildiği gibi dosyaların sonradan lazım olması gibi durumlar da söz konusu olabiliyor. Peki siz bu aşamada silinen dosyaları geri getirme işlemlerini biliyor musunuz?
Tekrardan kullanmanız gereken dosyaları eksiksiz bir şekilde kullanmak istediğiniz zaman bazı bilgilere sahip olmanız şart. Çünkü bu bilgiler hayati önem taşıyor. Ayrıca bu bilgilere sahip olduğunuz zaman geriye dönük olan birçok bilgiye ulaşma fırsatı bulabiliyorsunuz. Yanlışlıkla sildiğiniz tez yazılarınızı ve projelerinizi de bu sayede kurtarma şansınız oluyor. Hatta çok eski yıllara ait olan fotoğraflarınızı da bu yöntemle beraber kolaylıkla kurtarabilirsiniz. Ancak bu aşamada sizlere göstereceğimiz yöntemleri de doğru ve eksiksiz bir şekilde devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu sayede daha rahat bir ilerleme kaydedebilir ve geçmişe dönük kayıplarınızdan kurtulursunuz. 

recover deleted files from a laptop

Silinen Dosyaları Geri Getirme Basamakları

Veri kurtarma işlemleri yapmak istediğiniz zaman endişeye kapılmanıza gerek yok. Hatta verilerinizin ne ile ilgili olduğuna dahi kafanızı takmanıza gerek yok. Çünkü silinen verileri geri getirebilirsiniz. Ancak üzülerek söyleyebiliriz ki hemen her veri geri dönmüyor. Bazen olumsuz sonuçlarla da karşı karşıya kalmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bunun yaşanmaması için de doğru adımları atmanız çok önemli. Virüslerden kaynaklı ya da buna benzer birçok sebepten dolayı verilerinizin silindiğini düşünüyorsanız o zaman hızlıca geri getirebilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken işlem hard disk üzerinde ufak bir değişiklik. Bu değişikliği yapmanızla beraber verileriniz tekrardan eski yerine gelecektir. Elbette farklı veri kurtarma programlarını da kullanabiliyorsunuz. Söz konusu programlar kullanıcıların eski dosyalarını geri getirmeleri anlamına geliyor. 

free data recovery

Silinen Dosyalar Tamamen Silinmiyor

Silinenleri geri almak istediğiniz zaman kurtarma sihirbazı devreye girmektedir. Yani veriler aslında tamamen silinmediği için USB flash sürücüsündeki dosyalar taranıyor. Sonrasında da kurtarma işlemi gerçekleştiriliyor. Bu aşamada da elbette size belirtilen ilerlemeleri takip etmeniz gerekiyor. İlk olarak bir konum belirtmeniz gerek. Konumu belirtmenizin ardından da Scan butonuna basmalısınız. Ardından tüm depolama aygıtını taramanız gerekecek. Elbette bu aşama verilerin taranması için oldukça önemli. EaseUS dosya kurtarma yazılımı da bu konuda oldukça önemli bir yere sahip olarak görülüyor. Taramanın tamamlanmasının ardından da Deleted Files olarak sonuçlar karşınıza çıkar. Silinen tüm dosyaları ve diğer seçenekleri bu alandan bulabilirsiniz. Bu kısma geldiğinizde de yapmanız gereken dosyaları ön izlemek ve kurtarmaktır.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments