Salı, Kasım 28, 2023
Ana SayfaSkypeSkype Hesap Silme

Skype Hesap Silme

- Advertisement -

Skype hesap silme, Skype hesap kapatma şeklinde yapılmak istenen işlem, platformun geçici veyahut kalıcı kapatılması olarak biliniyor. Birçok kişi uygulamayı nasıl sileceklerini araştırıyor. Çünkü internetle pek ilgisi olmayan kişiler için bu tarz işlemler çoğu zaman daha zor oluyor. Bundan ötürü de internet üzerindeki bilgilerden destek almayı seçiyorlar. Eğer siz de Skype hesap silme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Yazımızla beraber, artık Skype hesabınızı silmeniz sandığınızdan çok daha kolay olacak.

Skype, kullanıcı deneyimlerine odaklı bir uygulama olmasının yanında hesap silme işlemleri de sanıldığından kolay. Yani aslında birkaç adımda istediğiniz sonuçlara ulaşmanız mümkün. Bunun için de sizlere sunduğumuz basamakları doğru ve eksiksiz bir şekilde devam ettirmeniz gerekiyor. Sonrasında da zaten hesabınızı hızlı bir şekilde silmiş olacaksınız. Elbette hesabınızı silmeden önce bazı detaylara dikkat etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Birçok platform içerisinde hesap silme işlemleri bir hayli basit ve kolayken, Skype hesabı silmek biraz karşılık geliyor. Bu karışıklığın nedeni de elbette ki işlem adımlarındaki farklılıklardan kaynaklanıyor. Bu yüzden, sizlerin de öncelikli olarak doğru adımlar atmanız ve kullanacağınız işlemleri en iyi şekilde yönlendirmeniz gerekmektedir.

Skype Hesap Silme İşleminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Skype hesap silme işleminde nelere dikkat etmek gerekir sorusunun cevabı birden fazla. Çünkü Skype son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biri ve içerisinde birden fazla özellik bulunduruyor. Birçok kişi bu uygulamada çalışmalarını ve bağlantılarını devam ettiriyor. İşlemlerin ve iletişimin kolay bir hal almasını sağlayan Skype, hesap silme kısmında da bazı uyarılarla beraber karşınıza çıkıyor.

Dikkat etmeniz gerekenlerden ilki, hesabınızın Microsoft bağlantısının olup olmadığı. Eğer bir bağlantı söz konusu değilse, o zaman hesabınızı kolaylıkla yok etmeniz mümkün. Ancak eğer silmek istediğiniz Skype hesabı, Microsoft hesabınız ile bağlantı içerisindeyse, o zaman daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü bu silme işlemi sırasında yanlışlıkla Microsoft hesabınızın tümünü silmeniz mümkün. Bu konuda eğer bir destek almak niyetindeyseniz de Skype müşteri hizmetleri sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer kapatacağınız Skype hesabı üzerinden müzik, film ve oyunlar satın aldıysanız, bunları da silmiş olursunuz. Ayrıca hesabınızı bir başka uygulamaya bağladıysanız, sildiğiniz andan itibaren söz konusu uygulamayı da devre dışı bırakmış olursunuz. Hesabınızın silinmesi demek, Hotmail, OneDrive ve Outlook hesaplarınızın da erişiminin kaybolması anlamına gelmektedir. Ayrıca sadece Skype içerisinde değil bu platformlarda bulunan belgeleri de tümüyle silmiş olursunuz.

Skype hesabınız içerisinde yer alan bilgileri, numaraları ve mail adreslerini de silmiş görünürsünüz. Bundan dolayı hesabınızı silerken doğru adımları attığınızdan emin olmanız şarttır. Sizlere göstereceğimiz adımları takip ederek de sorunsuz bir şekilde hesabınızı kapatmanız mümkündür.

Skype hesap kapatma
Skype Hesap Silme 2

Skype Hesap Silme Adımları Nedir?

Skype hesap silme adımları nedir diye soruyorsanız o zaman ilk olarak hesap silme linkini kullanabilirsiniz. Kullanacağınız link üzerinde sizlerden bazı bilgiler talep edilecektir. Bu bilgileri girdikten sonra da sayfayı ilerletebilirsiniz.

Önünüzdeki bu işlemleri bitirmenizin ardından karşınıza bir onay sayfası çıkacaktır. Yani girdiğiniz bilgileri onaylamanız gerekmektedir. Bunun için de telefon numaranız ve benzeri iletişim kanallarınız içerisinde bir kod gönderilmektedir. Kodu kullanarak hesap kapatma işlemlerine devam edersiniz.  

Yapmanız gereken bir diğer işlem, bir onay sorusunu cevaplamaktır. Skype sizlere hesabınızı kapatmak istediğinizden emin olup olmadığınızı sorar. Bu soruyu cevaplamanızın üzerinde de hesap silme işlemlerine devam etmiş olursunuz. Diğer bir sayfa açılırken, sayfa içerisinde bir onay ekranı bulunmaktadır.

Bu onay sayfası içerisinde de hesabınızı kapatırken sunulan şartları kabul etmiş sayılırsınız. Hesabınız içerisindeki bilgilerin silinmesi, belirli bir süre sonra kalıcı olarak kapanması gibi detaylar da buna örnek gösterilmektedir. Son olarak Skype hesabını silme nedeniniz hakkında bilgi vermeniz istenir. Bunun ardından da artık hesabı kapat sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Tüm bu adımları eksiksiz bir şekilde devam ettirmenizin ardından da artık hesabınızı silmiş olursunuz.

Skype Hesap Silme İşlemi Geri Alınır Mı?

Skype hesap silme işlemi geri alınır mı tarzında birçok soru soruluyor. Bu sorulara cevap olarak da iki farklı cevap verilmektedir. Eğer hesabınızı kapatalı henüz 60 gün olmadıysa, yeniden açabilirsiniz. Ancak 60 günü geçtiyse hesabınız kalıcı olarak silinmektedir.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments