Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaSpotifySpotify’a Müzik Nasıl Yüklenir?

Spotify’a Müzik Nasıl Yüklenir?

Son dönemlerin en popüler müzik dinleme uygulamalarından biri olarak karşımıza Spotify çıkar.

- Advertisement -

Spotify’a Müzik Yüklenebiliyor Mu?

Spotify çeşitli sanatçıların müziklerini, albüm parçalarını dinleyebileceğiniz bir platformdur. Aynı zamanda kendiniz de Spotify’da olmasını istediğiniz bir müziği uygulamaya ekleyebilirsiniz. Ancak bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Özellikle de Spotify’a telif hakkı olmayan ve yerel dosyaları yükleyebilirsiniz. Bunun dışında yükleyeceğiniz müzik içeriklerinde geçen sözlerin de uygulama kuralları çerçevesinde olması önemlidir. Birine veya bir topluluğa hakaret eden türden parçalar Spotify’da yer almaz. 

Dinlediğiniz müziklerin ve parçaların Spotify’da yer almasını istiyorsanız, kendiniz Spotify uygulamasına müzikleri ekleyebilirsiniz. Peki, Spotfiy’a müzik nasıl yüklenir biliyor musunuz? Bu konuda sizlere yazımızın devamında detaylı bir açıklama sağladık. Belirttiğimiz adımları uygulayarak Spotify uygulamasına dilediğiniz müziği ekleyebilirsiniz. 

Spotify şarkı ekleme
Spotify şarkı ekleme

Spotify’a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır?

Spotify müzik yükleme işlemi için öncelikle uygulamayı masa üstünden açmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise Spotify’a indirmek istediğiniz müzik dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndireceğiniz dosyanın yasa dışı kaynaklardan gelmemesi önemlidir. Bunun nedeni ise Spotify’ın yasa dışı kaynaklı dosyaları sisteme kabul etmemesidir. İndirme işleminin ardından Spotify hesabınıza erişim sağlayarak ayarlar kısmına tıklayabilirsiniz. Ayarlar menüsünde yer alan yerel dosyalar butonuna basabilirsiniz. 

Yerel dosyalar kısmında kaynak ekle bölümü bulunur. ‘’Kaynak ekle’’ye tıklayarak bilgisayarınıza indirdiğiniz müzik dosyasını ekleyebilirsiniz. Böylece Spotify şarkı ekleme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken tek seferde birden fazla müzik dosyasını ekleyebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için herhangi bir Premium üyelik sahibi olmanıza da gerek yoktur. Direkt olarak normal bir şekilde yerel dosyalar kısmında yüklemiş olduğunuz parçaları görüntüleyebilirsiniz. 

Bilgisayar üzerinden müzikleri Spotify aracılığı ile artık dinleyebilirsiniz. Ancak bu süreçte mobil cihazlar üzerinden de dinleyebilmeniz için birkaç işlem daha gerçekleştirmeniz gerekiyor. Mobil uygulamadan bir dinleme listesi oluşturmalısınız. Oluşturacağınız dinleme listesine dilediğiniz adı verebilirsiniz. Bununla birlikte dinlemek istediğiniz müziği de listeye eklemeniz ve indirmeniz gerekir. Böylelikle artık çevrimiçi veya çevrimdışı halde Spotify müzik yükleme işlemiyle dilediğiniz parçaları dinleyebilirsiniz. 

Spotify müzik yükleme
Spotify müzik yükleme

Spotify’a Hangi Müzikler Yüklenemez?

Uluslararası bir müzik ve podcast uygulaması olan Spotify her müzik ve parçayı kabul etmez. Bunun sebebi ise yüklenen müziklerin içeriğinin belirli kurallar dahiline girmesinden kaynaklıdır. Herhangi bir bireye veya topluluğa karşı hakaret içerikli sözler olan müzikler Spotify’da bulunmaz. Aynı zamanda politik içeriğe sahip olan müzikler de yüklenemez. Bu süreçte indirmek istediğiniz müzikleri seçerken kurallara uygun bir içeriğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca belirttiğimiz üzere yasa dışı siteler üzerinden indireceğiniz dosyalar da Spotify tarafından kabul edilmez. Genel olarak bilinen veya hakaret içerikli olmayan müzik dosyalarını kolayca Spotify’a ekleyebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz müzikleri çevrimiçi veya çevrimdışı olarak dinleme listenizden çalabilirsiniz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

Mert
Merthttps://www.sosyalatom.com/
Merhaba ben Mert. SosyalAtom'un bilgi dolu bloguna içerikler üretiyorum.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments