Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaTikTokTikTok Canlı Yayın Kuralları

TikTok Canlı Yayın Kuralları

- Advertisement -

TikTok Canlı Yayın Açmak

TikTok dönemin en çok sevilen ve farklı yaş gruplarından sürekli olarak takip edilen bir uygulama. Ayrıca uygulama içerisindeki faaliyetler de kullanıcılarının memnuniyetini var eden durumlar arasında. Bu durumlara örnek göstermek gerekirse de TikTok yayın açmak gösterilebilir. Kullanıcılar uygulama üzerinden yayın alabiliyor ve geniş kitlelere hitap etme şansı da bulabiliyorlar. Bu durum da özellikle popülerlik ve yeni dönem meslekleri için olmazsa olmaz durumlardan biri olarak biliniyor. Kullanıcılar da bu durum için sürekli olarak TikTok canlı yayınlarından faydalanmayı tercih ediyorlar. Ancak bilindiği üzere TikTok içerisinde canlı yayın açmak için de bazı koşullara uyum sağlamak gerekiyor.


Sosyal medya platformu olarak tanınan ve birçok kullanıcıya ve hedef kitleye hitap edebilen TikTok, canlı yayın konusunda da başarılı. Yani canlı yayın açtığınız zaman büyük bir kitleye ulaşabiliyorsunuz. Aynı anda sizi birçok kişi izleyebiliyor. Ayrıca canlı yayınları istediğiniz zaman açabiliyorsunuz. Bunun için de dikkat edilmesi gereken en büyük özellik canlı yayın açabilmek için uygun kriterlere uyup uymadığınız olarak biliniyor. Bunun için de size destek olacak olan kurallardan haberdar olmanız gerekiyor. Peki siz TikTok canlı yayın kuralları maddelerinin olduğunu biliyor musunuz?

AVvXsEie5eDj6XpRGcWNRHwEcADkahb7X6nqoGy Y8Tly5wxG1h9uGUx2lgtuaAaF4cRPwvBbE4VFuCcM5hdkdGNRqIl13ef9uDllRgaDJOPc4w3xHbx8xcQ4qWIsgC7WxwULfRMckxb0p 8fe5wPyKzSZQOE7L0tNVbKHh lkqdKQpLK9qslLGqYUB7ebSM=w597 h299
TikTok Canlı Yayın Açmak

TikTok Canlı Yayın Kuralları Nelerdir?

TikTok canlı yayın açabilmek için bazı kurallardan haberdar olmanız gerekiyor. Bu kurallara ve özellikle koşullara uyum sağlamanızla beraber da ön planda çıkma şansı elde edebiliyorsunuz. Bunlardan biri de takipçi sayınız. Eğer canlı yayın üzerinde üst seviyede yer almak niyetindeyseniz o zaman bin tane takipçinizin olması gerekiyor. Bin tane takipçiniz olmadan canlı yayın açamazsınız. Elbette bin takipçinizin olması da yeterli değil. Bunun yanı sıra yaşınızın da on altıdan yüksek olması şart. TikTok canlı yayınlar için de bir yaş sınırı koyuyor. Elbette TikTok üzerinden hediye gönderilmelerini kabul edebilmeniz için de reşit olmanız, yani yaşınızın on sekizden fazla olması önemli. Bu sayede daha rahat hareket edebilirsiniz. Ancak bu kurallara uyum sağladığınız zaman canlı yayın açabilmeniz mümkün olmaktadır. 

TikTok Canlı Yayın Kuralları Nelerdir?
TikTok Canlı Yayın Kuralları Nelerdir?

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Eğer siz TikTok canlı yayın yasakları ve kurallarını gözden geçirdikten sonra yayın açmak istiyorsanız, kolayca işe koyulabilirsiniz. Çünkü yapmanız gerekenler her daim çok kolaydır. Bunlardan biri uygulamaya giriş yapmaktır. Uygulamaya giriş yapmanızın ardından profilinize gitmelisiniz. Sonrasında profilinizde bulunan + işaretine basmanız gerekir. Video kaydetmek için koyulan kırmızı büyük noktaya baktığınızda da yanında bulunan canlı tuşunu görebilirsiniz. Bu tuşa basmanızın ardından karşınıza canlı yayın için hazırlık paneli çıkacaktır. Bu panel üzerinden canlı yayınınızın neyle ilgili olduğundan da bahsedebilirsiniz. Buraya doğru ve açıklayıcı şekilde başlığınızı girin. Sonrasında da zaten canlı yayına geçme butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Tüm bu detaylara dikkat ettiğinizde uğraşmadan yayına geçmiş olabilirsiniz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments