Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaTikTokTikTok Hesap Silme Ve Dondurma İşlemleri

TikTok Hesap Silme Ve Dondurma İşlemleri

- Advertisement -

TikTok Hesap Nasıl Silinir?

Popüler uygulamalar içerisinde yer alan TikTok, birçok kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. İçerisinde barındırdığı özellikle ve kaliteli alt yapı kullanıcılar ön plana çıkarıyor. Ancak milyonlarca kullanıcısının olması bazı kullanıcıların hesaplarını kullanmayı bırakmalarına neden olabiliyor. İşte bu aşamada da kullanıcılardan TikTok hesap silme gibi konularda sorular yöneltiliyor. Hesabını tamamen silmek isteyen kullanıcılar internet üzerinden araştırmalar yapıp buna göre hesaplarını kapatıyorlar. Genel olarak da TikTok nasıl hesap kapatılır tarzında şeyler aratılıyor.
Eğer siz hesabınızı yönetmeye devam ederken birden hesabınızı silmeye karar verdiyseniz o zaman kolayca kapatabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gerekenler hesabınıza giriş yapmakla başlamaktadır. Giriş işlemlerinizi tamamlamanızın ardından hesabınızın sağ alt kısmında bulunan profil simgesine tıklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra karşınızda ekranın sağ üst köşesinde olan üç noktaya da dokunmalısınız. Ardından hesabımı yönet işlemlerini başlatabilirsiniz. Bu işlemlerle beraber açılan pencere üzerinde hesabımı sil sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
Hesabınızı silme işlemleri içerisinde öncelikli olarak şifrenizi girmeniz ve onay vermeniz gerekir. Bu işlem hesabı donduran siz olduğundan emin olmak için yapılmaktadır. Şifrenizi de ekledikten sonra devam seçeneğine girebilirsiniz. Burada kırmızı kutucuk içerisinde hesabımı sil yazar. Ona dokunduğunuz zaman artık hesabınızı kalıcı olarak silmiş olursunuz. Elbette hesabınızı kalıcı değil geçici olarak da silmeniz mümkündür. Bunun için de hesap dondurma işlemlerine katılmalısınız. 

TikTok nasıl hesap kapatılır
TikTok nasıl hesap kapatılır

TikTok Hesap Nasıl Dondurulur?

Uygulama içerisinde TikTok hesap dondurma işlemlerini yapıyorsanız o zaman da kolaylıkla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Hatta TikTok hesabından vazgeçemeyenler için bu durumun popüler olduğu da söylenebilir. Ancak TikTok içerisinde direkt olarak hesap dondurma işlemi yapılmamaktadır. Siz hesabınızı silmek istediğiniz zaman aslında bir süre için dondurmuş sayılırsınız. Bu da hesabınızı silme işlemini başlattıktan otuz gün içerisinde tekrardan açabilmeniz anlamına gelmektedir. Otuz gün geçici, otuz günün ardından da kalıcı olarak hesabınızı dondurma şansına sahip olabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz gibi hareket edebilmeniz çok daha kolay olacaktır. Ancak unutmamanız gereken detay, otuz gün sonrasında hesabınızı yeniden açamayacak olmanızdır. 

TikTok nasıl hesap kapatılır
TikTok nasıl hesap kapatılır

TikTok Hesabı Kendi Kendine Silinir Mi?

Kullanıcıların en çok mera ettiği konulardan biri de TikTok hesabının kendi kendine silinip silinmediği. Birçok kullanıcı da bu gibi durumlara denk gelebiliyor. Çünkü uygulama içerisinde hesabınızı kapattıysanız otuz gün sonrasında kendi kendine siliniyor. Bu dondurma ve silme işlemlerinde olan bir durum. Siz hesabımı dondurdum derken uzayan süreçlerde hesabınızı silmiş de olabilirsiniz. Bunun yaşanmaması için de yapmanız gerekenlerden biri söz konusu süreyi iyi takip etmektir. Ancak hesabınızı aktif bir şekilde kullanmaya devam ederken kendiliğinden silinmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu durum ancak TikTok kurallarına uymamanız halinde olabilecek seçeneklerden biri olarak gösterilebilir. 

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments