Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaTumblrTumblr Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tumblr Nedir, Nasıl Kullanılır?

- Advertisement -

 

Tumblr logo featured

Tumblr Nasıl Bir Uygulama?

İnternet platformları arasında yüksek bir popülerliğe sahip olan Tumblr öne çıkan uygulamalardan biri olarak görülmektedir. Kurulumu David Karp tarafından yapılmıştır. Ayrıca menşeli ABD olarak bilinmektedir. Sosyal ağ ve blog tarzı bir site olarak bilinen Tumblr, 2007 yılında Şubat ayında kurulmuştur. Kurulumunun hemen ardından oldukça yüksek bir kitleye hitap eden platform, günden güne büyümeye devam etmiştir. Şimdilerde sadece ABD üzerinde bulunan kullanıcı sayısı on milyonları aşmış durumdadır. Elbette kendi sektörü içerisinde yer alan platformlardan çok daha kaliteli ve başarılı bir adres olarak da gösterilebilir.
Tumblr nedir diye sorulduğu zaman da bu yüzden kaliteli bir uygulama olduğu söylenebilir. Çalışmalarını beş yıl boyunca reklamsız olarak devam ettiren uygulama, gelirini de özel temaların satılmasından karşılamıştır. Elbette ki sonrasında Adidas gibi büyük markalarla reklam kampanyası yapmıştır. Öncelerde Twitter ile benzerliğiyle öne çıkan uygulama, bir micro blog sistemi olarak bilinmektedir.
Site içerisinde sinema, doğa, edebiyat ve buna benzer birçok konu başlığı yer almaktadır. Ayrıca farklı blog yazılarının bulunduğunu söylemek de mümkün. Sizler de dilerseniz kendi yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Yazılarınızın ve içeriklerinizin binlerce kişiyle buluşabilmesi için de doğru bir adres niteliği taşıdığından emin olabilirsiniz. 

tumblr

Tumblr Ne İşe Yarıyor?

Sosyal medya artık hemen herkesin vazgeçilmezlerinden biri. Bu yüzden insanlar birçok uygulama içerisinde aktiflik göstermeye devam ediliyor. Yoğunluğun var edildiği uygulamalardan biri de Tumblr olarak geçiyor. Bu yüzden birçok yeni kullanıcı tarafından da Tumblr nasıl kullanılır tarzında sorular soruluyor. Uygulamanın kullanımı aşamasında da barındırdığı özelliklerden yola çıkarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.
Tumblr içerisinde kişisel bloğunuzu açabilirsiniz. Kullanım sırasında herhangi bir ücret ödeme durumu söz konusu değildir. Ücretsiz bir biçimde üyelik oluşturabilir ve sonrasında kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Uygulama içerisinde hem bilgisayarınızdan hem de akıllı cihazlarınız üzerinden kolay bir şekilde erişim imkanınız da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uygulama bünyesinde metin, görsel ve video desteklemesi yapabilmeniz de mümkündür. Sizlere talep ettiğiniz gibi geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Size özel bir köşenizin olmasından dolayı da oldukça sevilen ve uzun süreler kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.

tumblr hesap silme

Tumbr’a Nasıl Üye Olunur?

Tumblr platformu içerisine üye olmak istediğiniz zaman hem genel kişisel bilgilerinizi hem de kullanıcı adınızı girmelisiniz. Yani aslında bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra uygulamaya giriş yaparken mail adresinizi girmeniz de önem arz etmektedir. Sizler birden fazla üyelik oluşturabilir ve farklı hesapları da yönetebilirsiniz.
Bunun yanı sıra doğru ve eksiksiz bilgi girişi sağladığınızda hesabınızı oluşturmuş olursunuz. Mailinize gelen kodla beraber gerekli onaylamaları yapmanız da hesabınızın doğrulanmış olmasını sağlar. Yani böylece sizler de artık birer Tumblr kullanıcısı olabilirsiniz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments