Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaWhatsappWhatsApp Çıkartma Nedir, Nasıl Yapılır? 2022

WhatsApp Çıkartma Nedir, Nasıl Yapılır? 2022

- Advertisement -

WhatsApp çıkartma nedir, nasıl yapılır sorusu WhatsApp kullanıcıları tarafından soruluyor. Ayrıca WhatsApp çıkartmaları, WhatsApp sticker olarak da biliniyor. Kullanıcılar bu çıkartmaları yapmak için kolay yolları arıyor ve ne gibi adımlar atmaları gerektiğini merak ediyorlar. Kendilerine gönderilen çıkartmaları, kendileri de özgün bir şekilde oluşturmak, başkalarıyla mesajlaşırken kullanmak istiyorlar. Elbette WhatsApp çıkartma ücretsiz işlemlerini de bu yüzden öğrenmeye çalışıyorlar. Peki sizce WhatsApp nedir, nasıl hazırlanır, biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilir ve bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

WhatsApp çıkartma, diğer mesajlaşma uygulamalarında da var olan sticker seçenekleri olarak geçmektedir. Mesajlaşmalarınız sırasında sohbet ekranınızı daha eğlenceli bir hale getirmek, duygularınızı, cevaplarınızı çıkartmalarla belli etmek için de iyi bir yöntem olarak görülmektedir. WhatsApp bünyesinde bazı seçenekler olduğu bilinirken dilerseniz sizler de kendi özel çıkartmalarınızı hazırlayabiliyorsunuz.

WhatsApp sticker, duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek için kullanılan bir özellik olarak bilinirken oldukça kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. Bir hayli yoğun bir ilgi görmesinin yanında oldukça geniş bir kategorisinin bulunduğu da biliniyor. Bunların haricinde dilerseniz kendi özgün çıkartmalarını hazırlarken, başkalarının hazırladıklarını da kullanabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenler de sandığınızdan çok daha kolay olarak geçiyor. Hatta baktığınız zaman zorlanmadan istediğiniz adımları atma şansına sahip oluyorsunuz.

WhatsApp Çıkartma Nasıl Yapılıyor?

WhatsApp çıkartma nasıl yapılıyor diye düşündüğünüzde ilk olarak hangi görseli düzenleyeceğinizi belirlemelisiniz. Yani bir görsel seçimi yapmanız gerekiyor. Görsel seçiminin ardından da bir uygulama indirebilirsiniz. Bunun için de Sticker Maker doğru seçeneklerden biri olabilir. Ayrıca Sticker Maker Studio da kullananlardan biri olarak geçmektedir. Çıkartma paketi oluşturmak için de Create a new stickerpack seçeneği üzerine tıklamanız gerekir.

Hazırlayacağınız çıkartma paketi için de bir isim düşünmeniz gerekmektedir. İsim belirleme işlemlerinin ardından Create onaylamalarını tamamlamalısınız. Böylece çıkartma paket isminizin üzerine dokunabilirsiniz. Sonrasında da indirdiğiniz görselleri bu kutucuklar içerisine eklemelisiniz. Ekleme işleminin ardından dilerseniz düzenleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Görsellerin düzenleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından görselleri ekleyebilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken “Select All” butonuna dokunmak gerekmektedir. Sonrasında dilerseniz diğer görseller için de aynı işlemleri tekrar edebilir ve böylece kendi özel çıkartmalarınızı hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız çıkartmaları kendi WhatsApp uygulamanıza eklemek için de yapmanız gereken Add to WhatsApp butonuna basmaktır. Böylece yapmanız gereken tüm işlemleri tamamlamış olursunuz.

WhatsApp Çıkartma Nasıl Gönderilir?

WhatsApp çıkartma nasıl gönderilir diye düşünüyorsanız bu aşamada yapmanız gerekenler de oldukça kolaydır. İlk olarak yapmanız gereken işlem WhatsApp uygulamasını açmak. Bunun ardından sohbet etmek, çıkartma göndermek istediğiniz kişiyle olan sohbet ekranına girmelisiniz. Sohbet üzerine tıkladığınızda, ikinize özel olarak açılan pencere görüntülenecektir.

Sohbet ekranınız üzerinde mesajlaşmak için yazı yazacağınız kısımda, sticker simgesine dokunmanız gerekir. Bu sırada da karşınıza çıkartmalar çıkacaktır. Göndermek istediğiniz çıkartma için de yapmanız gereken tek şey, çıkartmanın üzerine tıklamaktır. Ayrıca baktığınız zaman yıldızlı, yani sürekli kullanılan, önceden eklenen çıkartmaları ayrı bir köşede bulursunuz. Yani çıkartmalarınızın listesini böyle ayrı ayrı da bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Bunlar önceden eklediğiniz, başkalarından indirdiğiniz ve otomatik olarak var olan çıkartmalar olarak karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu aşamada dikkat etmeniz gereken şey çıkartmanın direkt olarak gönderiliyor olmasıdır. Yani sticker üzerine tıkladığınız anda çıkartmanız sohbet ekranında belirecektir. Buna dikkat ederek, sohbetinize uygun olan çıkartmaları göndermeniz gerekir.

WhatsApp Çıkartma
WhatsApp Çıkartma Nedir, Nasıl Yapılır? 2022 2

WhatsApp Çıkartma Nasıl İndirilir?

WhatsApp çıkartma nasıl indirilir diye düşünüyorsanız, o zaman yine yapmanız gerekenlerin basit olduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü uzun süren veyahut detaylı bir işlem söz konusu değildir. Bu aşamada ilk olarak yapmanız gereken şey yine WhatsApp uygulamasını açmaktır. Uygulamayı açtıktan sonra sohbet ekranı üzerinde, emojiyi indirmek istediğiniz sohbeti seçmeli ve açmalısınız. Mesajlaştığınız kişinin gönderdiği çıkartmanın üzerine tıkladığınızda, size bir uyarı gelecektir. Bu uyarı içerisinde indirmek için tıklamanız gereken bir sekme bulunmaktadır.

İndirme işlemini, size sunulan uyarıları takip ederek devam ettirebilirsiniz. Yani aslında yapmanız gereken tek şey, çıkartmanın üzerine tıklamak ve sonrasında artı simgesine basmaktır. Bunun sonucunda indirdiğiniz çıkartmaları artık kendi sohbetleriniz içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer bu tarz faydalı bilgilere ulaşmaya devam etmek istiyorsanız da sosyalatom.com bünyesindeki haberleri takip edebilir, ayrıca SMM panel hizmetlerinden de güvenli bir şekilde faydalanabilirsiniz.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments