Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaYoutubeYouTube Kanal Doğrulama Nedir?

YouTube Kanal Doğrulama Nedir?

- Advertisement -

YouTube Kanal Doğrulama İşlemleri

Youtube son dönemlerin en sevilen uygulamalarından biri. Birçok kişi uygulamayı aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyor. İnsanlar uygulama içerisinde farklı video içeriklere ulaşabiliyor. Merak ettiğiniz hemen her konu için video uygulamalarına ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama bünyesinde sorunsuz bir şekilde hareket edebilmek için YouTube ile ilgili konulara hakim olarak da oldukça önemli. YouTube içerisine yüklenen videolarla kazanç elde edilebilmesi ve kitlenin daha da arttırılabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle kullanıcılar YouTube kanal doğrulama nasıl yapılır diye soruluyor.


YouTube kanal doğrulama işlemi hesabınızın güvenilir ve onaylanmış bir hesap olduğunun görünmesini sağlıyor. Eğer onaylanmış bir hesaba sahipseniz, hesabınızın kanal adının yanında bir tik işareti bulunuyor. Bu işaret uygulamanın doğrulandığını belli eden en büyük belirtilerden biri olarak bilinmektedir. Kanal doğrulama işlemleri için de ayrıca bir başvuru yapılması gerekmektedir. Kullanıcıların en büyük soru işaretleri de bu noktada ortaya çıkmaktadır. Kullanıcılar, kanal doğrulama sırasında ne gibi adımların takip edilmesi gerektiği konusunda bazı konularda bilgi eksikliği yaşıyorlar. Bu konuda daha detaylı bilgi aktarımı için de sizlere yardımcı olabiliriz. YouTube üzerinde, içerik üreticilerinin, markaların kimliğinin doğrulaması için de oldukça dikkatli bir çalışma yürütülmektedir. Yani eğer sizler, hesabınızın başkası tarafından kopyalandığını ve doğrulanmaya çalışıldığını düşünüyorsanız, bu konuda izin çıkmayacağından da emin olabilirsiniz.

YouTube Kanal Doğrulama İşlemleri
YouTube Kanal Doğrulama İşlemleri

YouTube Kanal Nasıl Doğrulanır?

YouTube verified işlemleri için yapmanız gerekenler oldukça kısadır. Ancak doğrulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için bazı kurallara uyum sağlamanız gerekmektedir. Bunlardan biri hesabınızın yüz bin aboneye ulaşmış olmasıdır. Söz konusu abone sayısına ulaştığınızda kanal doğrulama isteğine ulaşma şansı elde edebilirsiniz. Eğer abone sayınız yeterli değilse de doğrulama işleminiz gerçekleşmeyecektir. YouTube doğrulama kanalı içerisinde de kanalınızın doğru bir e-posta adresiyle açıldığından da emin olmanız gerekmektedir. Böylece doğru hesabın onaylanmasını sağlamış olursunuz. Onaylama sırasında da sğa üst köşede yer alan profil resminize tıklayarak hesabınızı seçebilirsiniz. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından da hesap doğrulama konusunda amacınıza ulaşabilirsiniz. 

AVvXsEjdxBw9rHK9qPCCp5Z aak mmgH72zIY wjCovE4V8i03ShnfI5llEf4 VyKiOJV1x2trZKlbjarYL9O9L6qfLAKOCua E0fMkSc1JU1p4RqyVrTvEz5TR2S Y2mZ3kKLqTvUJF186kMn8dGMQNBlI12LwPVD7KLzghY 1jBAbwg NUqHgRj9WH8l=w631 h69

YouTube Kanal Doğrulama Hakkında Unutulmaması Gerekenler

YouTube badge almak için bazı konularda da bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle hesabınızın doğrulanması sayesinde YouTube üzerinde farklı özelliklere erişmiş olmazsınız. Herhangi bir başarı, ödül ya da desteklenme söz konusu değildir. YouTube rozetleri sadece hesabınızın sizin hesaplarınıza benzer isimler arasında öne çıkması ve resmi bir kanal olmanızı sağlamaktadır. Eğer kanalınızı doğrulamayı başarabildiyseniz, kanal adınızı değiştirene kadar doğrulanmış bir hesap olarak geçerisiniz. Yani hesabınızın ismini değiştirirseniz doğrulama işlemini de sıfırlamış olursunuz. Eğer hesabınız bünyesinde YouTube kurallarını ihlal ederseniz de hesabınızın kapanma ihtimali vardır. Tüm bunlara dikkat ederek doğru bir sonuç alabilirsiniz. Ayrıca doğrulama işlemleri bünyesinde yapılan yenilikleri ve iyileştirme çalışmalarını da takip etmeniz önerilmektedir.

- Advertisement -

SosyalAtom istatistiklerini yükseltmek için binlerce fenomen tarafından güvenilen platform. İhtiyacınız olan her şey takipçilerden beğenilere, izlenmelerden, abonelere ve daha fazlası bu evrende! Hemen kayıt ol!

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments